לקראת שנת התשע"ט אנו יוצאים בסדרת סדנאות סביב נושאים חינוכיים-ערכיים,  בהתמודדיות החברתיות האופייניות לגילאי החטיבה והתיכון, ובשאלות המהדהדות בעולמו הפנימי של המתבגר. הסדנה בת ה-90 דקות, מאפשרת לעבור תהליך אישי וקבוצתי. באמצעות אוירה שונה ובשימוש באמצעים מתודיים חווייתיים, יש סיכוי שהלב ייפתח להקשבה אמיתית, ויתאפשר לימוד ושיח משותף שמחובר לחיים. 

קו פרשת המים שבין הילדות לבגרות מזמן שאלה פנימית – האם להישאר ילד? האם להתבגר? כולם מצפים מאיתנו כבר להתבגר ולגלות אחריות, אבל אנו חוששים שברגע שנחצה את הקו, נאבד משהו מהילדות הקסומה והאפשרויות שיש בה.

בסדנה נחווה את הפער הזה שבין ילדות לבגרות. נגלה דרך בה נוכל לשמר את האוצרות שקיבלנו כילדים ואנו לא רוצים לוותר עליהם, וכיצד נוכל לפסוע יחד עימם למרחב בוגר של אחריות, שמקנה לנו זכות גדולה וחדשה - להיות משפיעים על עולמנו.

האם הצורה שבה אנחנו מסתכלים על המציאות היא אמיתית? כמה אנחנו באמת מסתכלים על הטוב בחיים שלנו ובזולת?

בסדנה נחווה ביחד את הזווית המצומצמת שבדרך-כלל אנחנו מתבוננים דרכה על החיים, ונלמד למקד את ה'זום' בעיקר ולא בטפל. הכיתה תתרגל מבט חיובי על-ידי סדנת כתיבה, שבה כל אחד ימצא את 'נקודת הטוב' שבכל אחד מחבריו לכיתה.

נפתח את הסדנה בסירטון אנימציה על ה'כדור הצהוב'. דרכו נגיע אל הדיון המרכזי – קיצורי הדרך בחיים שלנו, שנותנים לנו תחושת אשליה שהכול משתנה במהירות. 

נבחן עם התלמידים – מה באמת משתנה? למה אנחנו נמשכים אל ה'כדור הצהוב' שלנו? והאם אפשר לבחור אחרת? בהמשך המפגש נעמיק את הדברים על-ידי לימוד משותף על כוחו המשכר והמשקר של האלכוהול, ונגיע לתובנות מפתיעות על החלומות האמיתים שלנו ואיך ניתן לממש אותם.

דרך סקר כיתתי וסרטון אירוני נחווה ביחד עם התלמידים את השינוי הגדול שחל בעידן הטכנולוגי 

בצורת התקשורת בין האחד לשני. נכיר את ההבדל בין תקשורת שטחית לקשר עמוק דרך לימוד עצתם של חכמים "קנה לך חבר", ונבדוק היכן אנחנו נמצאים ככיתה וכחברה, וכיצד נוכל לבחור להתקדם למקום משמעותי יותר במערכות הקשרים שלנו.

בחלק השני, נציב זווית נוספת לפער שבין השטחי והעמוק בעולמנו. דרך חידון טריוויה על דמויות מפורסמות במדיה, לעומת דמויות שהשפיעו באופן משמעותי על חיינו. נלמד מדרש סיפורי, המציב את העומק והאתגר הטמון בהפניית תשומת הלב והחשיבות מ"הקנקן" אל עבר "מה שיש בו".

  • White Google+ Icon
  • YouTube

2017 © מדרשת להב

נוצר ב wix בעזרת TWB.co.il

צור קשר

דוא"ל: MDlahav@gmail.com

מרכז שטנר 3, כנפי נשרים, ירושלים

מדרשת להב

לימוד. חוויה. משמעות